Verslag van de fietstocht waarin het boek werd aangeboden aan huisartsen, eerstelijnsorganisaties en burgers.
Met het besluit mijn inzichten en ervaringen samen te brengen in een boek heeft de presentatie van het boek steeds op de achtergrond mee gespeeld. Ik zag het voor me: een intiem theater in het midden van het land, een paar goede sprekers, een uitnodiging voor mijn hele netwerk. En voor al die deelnemers aan het einde van zo’n symposium een borrel en een boek! Toen kwam corona: dat theater is nog wel te huur, maar mijn netwerk past er niet meer in. Bovendien kan van een borrel en een boek in de foyer al helemaal geen sprake zijn. Wat nu? Ik legde de vraag voor aan een groepje vrienden. Een van hen zei: “dan breng je ze toch rond op je fiets”.
Dit idee werd groter, mensen haakten aan en ons enthousiasme groeide. Ik – met mijn echtgenoot - op de fiets van ons zomerhuisje in Friesland naar de organisatie waar ik juist nú een interim-functie heb: Langs Huisartsen: van Heerenveen naar ’s-Gravenhage. En - zo ontdekte ik - wat ken ik veel mensen, die langs deze route wonen of hun vak uitoefenen! Hun ervaringen met besturen zou ik allemaal willen vertellen. En dat hebben we gedaan!
Binnen de context van goed bestuur laat ik je kennis maken met inwoners, historie en aanpalende zorgsectoren. We hebben interviews met huisartsen, bestuurders, een toezichthouder en zorgverzekeraar. Onderweg deelde ik het boek "Goed bestuur als werkwoord" uit. Langs de route bestede ik aandacht aan de veelheid aan aspecten die met goed bestuur te maken hebben.